Koncert gitarowy

Jak przezwyciężyć problemy na koncercie plenerowym?

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

Niedawno napisaliśmy wpis o tym jak dobrze brzmieć na koncertach plenerowych. Nie tak długo po tym, jeden z naszych kolegów podzielił się z nami historią gdy grał na festiwalu punk rockowym, podczas którego natknął się na poważne nieprzyjemności związane ze swoim brzmieniem.

KoncertPlener
Miejsce do ćwiczeń na gitarze

Czy naprawdę potrzebujesz wzmacniacza lampowego do nagrywania?

Łukasz Wojciechowski Porady 1 Comment

Obecna technologia pozwoliła na nagrywanie gitary praktycznie każdemu. W dzisiejszych czasach większość gitarzystów ma mniejsze lub większe studio nagraniowe w domu, a wszystko dzięki dostępności i cenie cyfrowego sprzętu modelującego brzmienie. Już teraz możesz nagrywać swoje pierwsze demo bez większych wyrzeczeń finansowych.

PUBLIK_ANDERS002

5 porad jak przetrwać na scenie

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

Masz repertuar w małym palcu. Dużo ćwiczyliście i zespół jest gotowy. Piosenki są ok, aranżacje są super, brzmienie w porządku… czas na zawładnięcie sercami tłumów ze sceny!

Trening
Jeff Waters na festiwalu Hellfest we Francji

Jak dobrze brzmieć w plenerze?

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

„Baw się dobrze, weź okulary przeciwsłoneczne i przygotuj się, że Twoje brzmienie będzie do kitu.” To stwierdzenie jest poradą/ostrzeżeniem świetnie podsumowującym pierwsze wrażenia tych gitarzystów, którzy odważyli się wkroczyć do nieprzewidywalnego świata koncertów na świeżym powietrzu.

KoncertPlener
MIDI Thru

128 sposobów w jakie MIDI ułatwi Twoje życie

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

Jeżeli zawsze chciałeś używać wielu różnych brzmień na scenie bez potrzeby tańczenia po obszernym zestawie efektów nożnych, to MIDI (Musical Instrument Digital Interface) jest rozwiązaniem dokładnie dla Ciebie. W tym artykule pokażemy co wzmacniacz taki jak GrandMeister 36 może dać Ci przy występach na żywo.