Tomasz Lubert

Łukasz Wojciechowski Artyści Leave a Comment

Głośni sąsiedzi

Jak ćwiczyć w domu bez wojny z sąsiadami

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

Jeżeli nie mieszkasz w dużym, odosobnionym domu na wsi (jak większość z nas) to z pewnością miałeś już przyjemność rozmawiać z sąsiadami o swojej gitarowej pasji. Jeżeli masz wyjątkowo mocne rockowe zacięcie, mogą wyniknąć z tego dosyć nieprzyjemne sytuacje. Dlatego właśnie zebraliśmy kilka sposobów na spokojne ćwiczenie w domu bez zakłócania spokoju całej okolicy.

Trening mentalny gitarzysty

Sprzęt voodoo i cena unikalnego brzmienia

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

Ciągłe poszukiwania nowszego, lepszego i droższego sprzętu to powszechna rzecz wśród gitarzystów. Koniec końców brzmielibyśmy nieporównywalnie lepiej z tym nowym wzmacniaczem, prawda? Oczywiście! Usprawiedliwianie nowych zakupów przychodzi nam niezwykle łatwo. Jednak powinniśmy się zastanowić czy to co kupujemy naprawdę poprawia nasze umiejętności i brzmienie.

Łukasz Mackiewicz

Łukasz Wojciechowski Artyści Leave a Comment

Jeff Water na żywo

Jak przebić się przez zespół?

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

Nie ma delikatnej metody aby to powiedzieć, więc będziemy zupełnie szczerzy. Gitarzyści, jeżeli nie jesteście Stevem Vaiem, to przez 90% czasu będziecie grali gitarę rytmiczną.

CzęstotliwościGitaraKoncertZespół
Miejsce do ćwiczeń na gitarze

Combo czy głowa z paczką?

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

Standardowy scenariusz gitarzysty: dołączyłeś do nowego zespołu który chce od Ciebie nowego brzmienia, ewentualnie sam chciałbyś coś zmienić – tak! Czas na nowy wzmacniacz. Jednak po tym jak już zdecydujesz który pasuje Ci brzmieniowo, przychodzi następne pytanie: bierzesz wersję combo czy głowę z kolumną?

Przygotowanie sprzętu do koncertu to niezwykle istotna czynność

5 sposobów w jakie możesz dbać o swój sprzęt gitarowy

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

Jeżeli właśnie zszedłeś ze sceny, publiczność domaga się bisów a Ty masz poczucie że wszystko poszło idealnie, to prawdopodobnie wszystkie techniczne aspekty występu poszły tak dobrze jak te muzyczne. Jednak to co wygląda na proste i dobrze przygotowane dla publiczności zwykle wymaga pedantycznych przygotowań aby zafunkcjonować. Wszystko dlatego, że na żywo masz tylko jedną szansę aby wyszło dobrze.