19.01.2008

Tommy Thayers wybrał Hughes&Kettner Duotone.
więcej...


19.12.2007

Konkurs na stronach infomusic.pl
więcej...


18.09.2007

Hughes&Kettner na targach MusicMedia w Krakowie.
więcej...


21.06.2007

Rush wraca na trasę
więcej...


05.06.2007

Michał "Bateria" Bagiński mówi o sprzęcie Hughes&Kettner
więcej...


Zobacz także
HK Audio

Power Works
Amtec OnlineBig Day jest już legendą polskiej sceny rockowej. Mają oni na koncie już 500 000 sprzedanych płyt i wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W tym roku zespół obchodzi 15-lecie istnienia.

Gitarzysta zespołu Michał „Bateria” Bagiński wymaga od swojego sprzętu najlepszego dźwięku i używa TriAmpa MKII sygnowanego przez Alex’a Lifesona. Dodatkowo posiada kolumnę CC 412 i zestaw efektów Kettnera.

Już pod koniec września wychodzi najnowsza płyta zespołu Big Day, na której wszystkie gitary zostały nagrane z użyciem Triampa, bez używania dodatkowych efektów. Usłyszymy na niej szerokie spektrum dźwięków jakie potrafił uzyskać Michał na swoim wzmacniaczu. Polecamy przesłuchania tej płyty jeżeli chcesz przekonać się jak różne brzmienia można uzyskać na wzmacniaczu Hughes&Kettner.

Najnowszym projektem Michała jest grupa Kookaburra, gdzie muzyk pokazuje się jako doskonały autor piosenek. Zespół jest laureatem Union of Rock Węgorzewo 2005, a jego wokalistką jest zwyciężczyni "Szansy na sukces" - Karolina Szarubka.

Oto co Bateria powiedział nam o sprzęcie Kettnera:

Hughes & Kettner Triamp MKII to najbardziej wszechstronny wzmacniacz lampowy na jakim grałem. Jakość brzmienia, reakcja na detale artykulacji i jego wykonanie dosłownie „zwaliły Mnie z nóg”. To jeden z niewielu wzmacniaczy z górnej półki, które w połączeniu z człowiekiem pozwalają na „śpiewanie” dźwiękiem… Wzmacniacz, który zareaguje na każdy nawet najmniejszy ruch kostki czy palca. Jeśli nie miałeś nigdy wrażenia „podmuchu” stojąc naprzeciw wzmacniacza to na nim na pewno go doświadczysz.

Używam również dwóch efektów podłogowych Kettnera: Rothosphere-a i Replex-a. To solidne lampowo – analogowe konstrukcje, w których nie istnieje pojęcie utraty alikwotów i jakości brzmienia. Rotosphere to zdecydowanie mój faworyt jeśli chodzi o symulację głośników obrotowych. Natomiast Replex to analogowo-lampowy Reverb - Delay zupełnie inaczej brzmiący niż dzisiejsze efekty cyfrowe. Można na nim uzyskać piękne Vintage – owe pogłosy oraz wspaniale brzmiący Delay który zachowuje się jak stary taśmowy pogłos. Dodatkowo można w nim regulować Gain co mocno nasyca i pogrubia brzmienie gitary. To efekty dla naprawdę mocno wymagających brzmieniowo gitarzystów.”

Dodatkowo Michał Bagiński gra w projekcie Yugopolis z wieloma polskimi gwiazdami, gdzie jego wzmacniacz wzbudził spore zainteresowanie designem.

Więcej informacji pod adresami:
www.bigday.pl
www.kookaburra.pl
Okinet Interactive Group