Hughes&Kettner
Wzmacniacze gitarowe Wzmacniacze basowe Lampy elektronowe

H&K na eliminacjach do Przystanku Woodstock

H&K na eliminacjach do Przystanku Woodstock

23 maja odbyły się tegoroczne eliminacje do Przystanku Woodstock. Główną nagrodą tej imprezy jest możliwość zaprezentowania się na głównej scenie kostrzyńskiego festiwalu. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 700 zespołów z czego wybrano 28 półfinalistów. Tak ostra selekcja gwarantuje najwyższy poziom artystyczny i niezwykłą atmosferę na samych eliminacjach.

Aby zapewnić zespołom najwyższą jakość i komfort brzmienia, zaopatrzyliśmy scenę w katowickim klubie Mega Club trzy odmienne wzmacniacze Hughes&Kettner.

Najmłodszy z rodziny Hughes&Kettner, Coreblade, pokazał pełnię swoich możliwości. Jako że gro uczestników grało na bardzo wysokich gainach, oczywistym był wybór właśnie tego zestawu. Inteligentna bramka szumowa oraz możliwość zapisywania ustawień na USB pozwoliły na sprawne ustawienie wzmacniacza. Pomimo młodej konstrukcji, znaleźli się gitarzyści którzy przyszli z własnymi ustawieniami na pamięci USB. W takim przypadku wystarczyło zgrać ustawienia i wzmacniacz był gotowy do gry w mniej niż 20 sekund!

H&K Statesman Head świetnie sprawdził się z powodu swojego małego skomplikowania, dzięki czemu gitarzyści byli go w stanie opanować w ciągu krótkich 15 minut próby. Był on najbardziej popularny wśród zespołów opierających swoje brzmienia na cleanie i ciepłych przesterach.

Switchblade 100 TSC był wybierany głównie do brzmień hi-gain i na tym polu sprawdził się znakomicie. Łatwość ustawień i możliwość zapamiętania ich za pomocą sterownika nożnego MIDI znacznie ułatwiła ogarnięcie ogromnej ilości konfiguracji w jakiej pracował ten wzmacniacz tego wieczora.

Obserwowanie śmietanki polskiej sceny muzycznej grającej na naszych wzmacniaczach było niezwykłą przyjemnością. Dodatkowo potęgują to ciepłe opinie każdego z zespołów o wzmacniaczach H&K. Poniżej lista zespołów biorących udział w eliminacjach.

OCEAN
MARCELLE SPIRIT
CF98
FRUHSTUCK
THE 30th OF THE JULY
ZIGGIE PIGGIE
ST.JAMES HOTEL
ROTTEN BARK
ANIMATIONS
DIGGER
STAGE OF UNITY
PLAGIAT 199
VOTUM
KILLJOY

W najbliższych dniach przedstawimy sylwetki zespołów oraz opinie gitarzystów o wzmacniaczach na których mieli okazje pracować.

Strony polecane przez hkaudio.pl
  • Hughes&Kettner, strona producenta - www.hughes-and-kettner.com
  • Coreblade, metalowa głowa roku 2010 - www.coreblade.net
  • VTI Tubes, wysokiej jakości lampy - www.vtitubes.com
  • Mietek Jurecki, organizator Solo Życia - jurecki.art.pl