Hughes&Kettner
Wzmacniacze gitarowe Wzmacniacze basowe Lampy elektronowe

Japońska trasa na 25 lecie firmy HughesKettner

Japońska trasa na 25 lecie firmy HughesKettner

Hughes & Kettner’s 25th Anniversary Tour of Japan

PMI Japan zorganizowało specjalne warsztaty oraz koncerty z udziałem gitarzysty Thomasa Bluga oraz wielu znanych, japońskich gitarzystów grających na sprzęcie H&K aby uczcić 25 lecie marki Hughes&Kettner.

Osiągnąwszy miano kultowego w Japonii, Hughes&Kettner TriAmp jest od dziesięciu lat najlepiej sprzedającą się głową gitarową w kraju kwitnącej wiśni.

Trasa rozpoczęła się spektakularnym koncertem nazwamym nocą rokca w Nagoya z udziałem Thomasa Bluga i popularnej japońskiej kapeli Red Balloon. Thomas był zaskoczony gdy dowiedział się, że wielu fanów przebyło setki kilometrów aby uczestniczyć w tym specjalnym wydarzeniu.

Wszechobecny entuzjazm wywołał bardzo pozytywną atmosferę która przełamała zwyczajowe bariery językowe. Szybko wypracowali repertuar koncertowy który jednocześnie zawierał mnóstwo miejsca na improwizację. Nowo powstała formacja zaskoczyła japońską publiczność wyjątkowymi popisami solowymi, wpadającą w ucho linią melodyczną oraz ostrym brzmieniem. TriAmp oraz Statesman jak zwykle spisały się śpiewająco na warsztatach przygotowanych przez spacjalistów Hughes&Kettnera. Coreblade, nowy flagowy wzmacniacz do muzyki metalowej, był również obecny jako japoński debiut.

Zwieńczeniem imprezy był koncert Special Rock Night w Tokio z udziałem międzynarodowych grup takich jak Supe, Cycle oraz Shu z gościnnym udziałem wirtuozów gitar takich jak Kyoji Yamamoto oraz Thomas Blog.

Ekipa H&K przemieżyła ponad 6,000 km samolotem oraz pociągami aby zagrać ramię w ramię wraz z kolegami z kraju wschodzącego słońca.

Special Rock Night Special Rock Night Special Rock Night Special Rock Night Special Rock Night Special Rock Night Special Rock Night Special Rock Night Special Rock Night

Strony polecane przez hkaudio.pl
  • Hughes&Kettner, strona producenta - www.hughes-and-kettner.com
  • Coreblade, metalowa głowa roku 2010 - www.coreblade.net
  • VTI Tubes, wysokiej jakości lampy - www.vtitubes.com
  • Mietek Jurecki, organizator Solo Życia - jurecki.art.pl