Hughes&Kettner
Wzmacniacze gitarowe Wzmacniacze basowe Lampy elektronowe

Rush rozpoczyna trasę Time Machine

Rush rozpoczyna trasę Time Machine

Paul Airey miał zaszczyt i przyjemność spotkać Alexa Lifesona (Rush) w Sony Studios w Los Angeles podczas prób do najnowszej trasy koncertowej "Time Machine". Przyjechał specjalnie aby uczestniczyć w odsłonie nowego zestawu Hughes&Kettner - wzmacniacza Steampunk.

Sześć miesięcy temu Alex przedstawił nam wizję swojej nowej trasy. Wstępnie ustaliliśmy jakich wzmacniaczy będzie używał - TriAmp oraz Coreblade. Po przedstawieniu projektu kolumn byliśmy w niezłym szoku. Uświadomiliśmy sobie bardzo szybko, że potrzebna będzie praca wybitnych konstruktorów by spełnić oczekiwania Alexa. Zgodziliśmy się, że wszystko będzie musiało odbyć się w Kanadzie, tak aby Alex mógł nadzorować całe prace i uzyskać oczekiwany efekt.

Od tamtej chwili mieliśmy mnóstwo dyskusji technicznych z nim i wykonawcą kolumn, tak aby upewnić się że wzmacniacze i kolumny będą brzmiały idealnie. Musieliśmy wziąć pod uwagę również takie elementy jak np. zagrożenie pożarowe.

Jesteśmy bardzo dumni że nasze porady, geniusz Alexa oraz umiejętności twórców kolumny dały w wyniku tak niezwykłe wzmacniacze. Po prostu największe i najlepiej wyglądające zestawy Hughes&Kettner jakie kiedykolwiek powstały.

Poniżej prezentujemy dwa wywiady. Jeden z samym Alexem prezentującym nowe zestawy, oraz drugi z jego technikiem, który opowiada o zaletach pracy ze wzmacniaczem Coreblade.

Alex Lifeson - Rush Alex Lifeson - Rush Alex Lifeson - Rush Alex Lifeson - Rush

Strony polecane przez hkaudio.pl
  • Hughes&Kettner, strona producenta - www.hughes-and-kettner.com
  • Coreblade, metalowa głowa roku 2010 - www.coreblade.net
  • VTI Tubes, wysokiej jakości lampy - www.vtitubes.com
  • Mietek Jurecki, organizator Solo Życia - jurecki.art.pl