Hughes&Kettner
Wzmacniacze gitarowe Wzmacniacze basowe Lampy elektronowe

Tomasz Pełczyński z St. James Hotel polubił Statesmana

Tomasz Pełczyński z St. James Hotel polubił Statesmana

St. James Hotel to zjawisko całkiem nowe na naszej scenie muzycznej. Ucieka od tradycyjnych porównań, by wydobyć świeże brzmienia i zaskoczyć "innym" dźwiękiem. Tworzący zespół muzycy swoje inspiracje czerpią z twórczości 16 Horsepower, Woven Hand, Black Rebel Motorcycle Club oraz z nurtu alt-country, co pozostaje nie bez znaczenia dla muzycznego oblicza grupy. Mimo, iż ocierają się o wielkich mistrzów prezentują materiał oryginalny, pozbawiony wszelkiej kalki. Kompozycje zespołu zabierają nas w niezwykłą podróż do nieobecnych jak dotąd dźwięków i pozwalają cieszyć się muzyką.

Za wokal i gitarę w zespole odpowiada Tomek Pełczyński. W ferworze prób przed właściwym koncertem podczas eliminacji do Przystanku Woodstock postawił na wzmacniacz Hughes & Kettner Statesman EL34 Head. Oto jego wrażenia:

"Powiem szczerze, że konkursy zawsze mnie przerażają. Wszystko dzieje się w pośpiechu, często po łebkach. Kilka razy wcześniej nie do końca byłem zadowolony ze swojego brzmienia. Tym razem wzmacniacz który wystawiliście zabrzmiał zawodowo!!! Bardzo intuicyjny, bez ceregieli można było na nim wykręcić co potrzeba. Ciepły czysty kanał, a drive brzmi po prostu bosko. Obawiałem się, że na eliminacjach będzie sprzęt do samej sieczki, ale na szczęście było Wasze cudo. Jak przyjdzie mi wybierać wzmacniacz następnym razem to już wiem co kupić. Poważnie myślę o Statesmanie w wersji combo. Mimo tego, że firma nie jest bardzo znana to zabija brzmieniem legendy, przynajmniej jak dla mnie!"

Zespół St. James Hotel udostępnił nagrania ze swojego występu na eliminacjach. Oto one!

St. James Hotel - Na oślep

St. James Hotel - Spowiedź

St. James Hotel - O 4-tej nad ranem

St. James Hotel - Cienie

Strony polecane przez hkaudio.pl
  • Hughes&Kettner, strona producenta - www.hughes-and-kettner.com
  • Coreblade, metalowa głowa roku 2010 - www.coreblade.net
  • VTI Tubes, wysokiej jakości lampy - www.vtitubes.com
  • Mietek Jurecki, organizator Solo Życia - jurecki.art.pl