Hughes&Kettner
Wzmacniacze gitarowe Wzmacniacze basowe Lampy elektronowe

Tony MacAlpine - gitarzysta i pianista rodem z USA

Tony MacAlpine - gitarzysta i pianista rodem z USA

Tony MacAlpine rozpoczął swoją muzyczną karierę we wczesnych latach osiemdziesiątych nagrywając takie płyty jak "Edge on insanity" z udziałem Billy Sheehana i Steve Smitha, czy "Maximum Scurity" z Georgem Lynchem, Deenem Castronovą, Atmą Anur i Jeffem Watsonem.

Tony był gitarzystą kapeli CAB nominowanej do nagrody Grammy. W jej składzie znajdowali się również Patrice Rushen, Bunny Brunel oraz Virgil Donati. Jako zespół intensywnie jeździli po Europie i są dosyć popularni w środowiskach Jazz Rocka.

Kiedy nie jest zbyt zajęty swoimi projektami, Tony często gości grając na keyboardzie i gitarze z zespołem Axe Master Steve Vai. Zawsze był aktywnym członkiem tej formacji i grał z nią na prawie każdym kontynencie, rok po roku.

Tony wciąż współpracuje z nowymi talentami jako producent i instrumentalista pomagając dobrze zapowiadającym się artystom. Jego miłość i szacunek do muzyki zostały zakorzenione w szkole muzycznej Springfield Conservatory of Music gdzie jako instrument przewodni wybrał pianino. Kolejnym krokiem była uczelnia Hart School of Music na uniwersytecie Hartforda, co pomogło uzyskać należny szacunek wśród kolegów.

Jego unikalne podejście zarówno do pianina jak i gitary zagwarantowało mu miejsce w nowoczesnym świecie muzyki jako jeden z najoryginalniejszych muzyków rodem z USA. Tony MacAlpine jest fanem wzmacniacza TriAmp MK2 oraz kolumn CC 212, które możesz zobaczyć w nadchodzącym teledysku promującą nową płytę o nazwie "Seven The Hardway"

Tony MacAlpineTony MacAlpine
Strony polecane przez hkaudio.pl
  • Hughes&Kettner, strona producenta - www.hughes-and-kettner.com
  • Coreblade, metalowa głowa roku 2010 - www.coreblade.net
  • VTI Tubes, wysokiej jakości lampy - www.vtitubes.com
  • Mietek Jurecki, organizator Solo Życia - jurecki.art.pl