Aplikacje do GrandMeistera

Waldemar Wojciechowski Akcesoria, Inne, Porady, Wzmacniacze gitarowe Leave a Comment

Ponieważ w ostatnim czasie pojawiły się dwie nowe aplikacje do zdalnej obsługi wzmacniaczy Grand Meister 36 i Grand Meister Deluxe 40, postanowiliśmy trochę uporządkować temat.

Co, z czym i do czego?

  • GM 40 Remote – oficjalna aplikacja na iPad’a. Do pobrania za darmo w App Store. Pozwala w czasie rzeczywistym kontrolować wszystkie parametry wzmacniacza, zmieniać, zapisywać i nazywać presety. Do połączenia ze wzmacniaczem wymagany jest interfejs MIDI kompatybilny z iPad’em. Producent zaleca stosowanie WMI-1 – bezprzewodowy interfejs MIDI firmy Hughs & Kettner zaprojektowany specjalnie do współpracy ze wzmacniaczami Grand Meister.

https://itunes.apple.com/by/app/grandmeister-deluxe-40-remote/id1151127192?mt=8

 

 

  • GM 40 ANDROID APP – nieoficjalny odpowiednik aplikacji GM 40 Remote dla urządzeń mobilnych z system ANDROID. Do pobrania w Google Play za darmo, lub odpłatnie w wersji Premium.

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.barre.amplifier.gm36&hl=en_GB

 

 

  • Grand Meister Deluxe 40 Desktop Editor – również nieoficjalna aplikacja na PC (Windows) i Mac’a do porania za darmo na ctrl.org. Pozwala edytować, zapisywać i udostępniać presety wzmacniacza. Do połączenia wymagany jest zewnętrzny interfejs MIDI.

http://ctrlr.org/hughes-kettner-grandmeister-36/

 

Niezależnie jakim urządzeniem dysponujesz, czy jest to iPad, tablet z systemem Android, PC czy Mac, możesz teraz wybrać odpowiednią aplikację i kontrolować swojego Grand Meister’a na odległość, na przykład w sali prób, siedząc w reżyserce studia nagraniowego lub stojąc z gitarą na scenie przy mikrofonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *