Nagrywanie przy uzyciu GrandMeistera i MIDI

Łukasz Wojciechowski Porady Leave a Comment

Wiemy ze wielu z gitarzystów lubi wykorzystywać możliwości MIDI podczas grania występów na żywo. Nic dziwnego, MIDI daje Ci wolność dostępu do bogactwa różnych gitarowych brzmień za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. Jest to zdecydowanie łatwiejsze niż wielka podłoga z mnóstwem połączonych ze sobą efektów. Jednak zalety MIDI ujawniają się nie tylko podczas koncertów. Jest to również doskonałe narzędzie podczas nagrywania, o czym za chwilę się przekonasz.

Dzisiaj mamy dla Ciebie coś specjalnego. Pisaliśmy już jak MIDI może poszerzyć Twój wachlarz możliwości podczas gry na żywo i pokazaliśmy na przykładzie GrandMeistera jak złożyć system w całość przed koncertem (sprawdź oryginalny wpis tutaj).

Od tamtej pory dostaliśmy sporo pytań o działanie MIDI oraz jego konfigurację. Bardzo cieszymy się, że gitarzyści w końcu zaczęli ułatwiać sobie życie na scenie i skupiać jedynie na swoim występie.

W związku z tym postanowiliśmy poprosić o pomoc Julię Kosterovą, jednego ze znakomitych endorserów marki H&K. Julia jest niesamowitą gitarzystką oraz kompozytorką, jest również oficjalnym szkoleniowcem Pro Tools i posiada certyfikaty ze znajomości MIDI. To czyni z niej idealną osobę mogącą rzucić nieco więcej światła jak dobrze nagrywać nasze gitary we własnym studiu!

Julia była tak miła, że zrobiła sobie przerwę w nagrywaniu swojego drugiego albumu i nagrała dla nas 10 minutową lekcję nagrywania MIDI. Wyjaśnia w niej jak wykorzystać w pełni możliwości GrandMeistera podczas nagrywania z użyciem Pro Tools – oczywiście będziesz mógł zastosować wiele z przytoczonych porad używając innego oprogramowania.

Zrelaksuj się, zrób herbatę i przekonaj się co można zrobić nagrywając swoje gitarowe solówki.

Mamy nadzieję, że lekcja Julii zainspiruje Cię do odkrycia kolejnych możliwości MIDI podczas nagrywania. Jest to bez wątpienia skomplikowane narzędzie, jednak możliwości jakie daje nam, gitarzystom są niesamowite. Im więcej będziesz go używał tym szybciej odkryjesz kolejne pokłady możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *