Modul WMI-1 czyli bezprzewodowe sterowanie GrandMeisterem 36

Łukasz Wojciechowski Akcesoria Leave a Comment

Prosiliście więc jest: przedstawiamy moduł WMI-1 – dwukierunkowy, bezprzewodowy interfejs MIDI zaprojektowany specjalnie do GrandMeistera 36 i aplikacji do sterowania z iPada. WMI-1 może pracować jako punkt dostępowy tam, gdzie Wi-Fi nie jest dostępne lub jako klient podłączony np. do sieci domowej. Gniazdo MIDI GrandMeistera zasila urządzenie za pomocą phantoma, przez co nie jest wymagana dodatkowa bateria lub zasilacz.

Odkąd wypuściliśmy aplikację do sterowania GrandMeisterem, nasi fani nieustannie prosili o bezprzewodowe połączenie. Nie tylko dlatego że iPad i kable nie idą w parze. Bezprzewodowe rozwiązanie daje dużo więcej możliwości: wyobraź  sobie możliwość oglądania i zmiany Twojego lampowego brzmienia na przodzie sceny za pomocą iPada przymocowanego do statywu mikrofonowego i zmiany poziomów reverbu, gainu lub EQ bez potrzeby biegania do wzmacniacza stojącego parę metrów za Tobą.

Na początku zwlekaliśmy z budową bezprzewodowego urządzenia MIDI ponieważ ta technologia to była dla nas zupełna nowość. Jednak po latach czekania na rozwiązanie od innego producenta, zdecydowaliśmy się to zrobić samodzielnie, dzięki czemu mogliśmy idealnie wpasować się w wymagania gitarzystów Hughes & Kettner: brak baterii, brak opóźnień i możliwość używania sterownika nożnego jednocześnie.Rüdiger Forse, Senior Product Manager H&K

Tak więc jest! WMI-1 to dodatkowe urządzenie MIDI łączące polecenia z iPada i sterownika nożnego. Urządzenie będzie dostępne od maja 2015, a przetestować je możesz po raz pierwszy na targach Musikmesse 2015. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *